Úgy tűnik, a Wáberer Hungária bevonásával folytatódhatnak a szerkezeti átalakulások a magyar biztosítási piacon: most bejelentették, hogy stratégiai együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot írt alá a Wáberer Hungária Biztosító és a Posta Biztosítók állami tulajdonosa, amelynek az is része, hogy megvizsgálják az esetleges tulajdonszerzési lehetőségeket is a csak nemrég 100%-os állami tulajdonba került Posta Biztosítókban.
Kadocsa Balázs lett a Posta Biztosító elnök-vezérigazgatója, miután az állam sikeresen lezárta a német Talanx csoport 67%-os részesedésének megvásárlását, így 100%-os tulajdonossá vált. Az új tulajdonosi szemlélet mellett a biztosítási különadó hatásairól, az általa sújtott egyszeri díjas életbiztosítások sorsáról, a postai ügyfelek elöregedéséről és a Keszthelyi Erik-féle Magyar Biztosítóholdinggal való lehetséges kapcsolatról is kérdeztük a szakembert.
Pénzügyi értelemben is lezárult az az ügylet, amellyel a Magyar Államot képviselő Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. 66,9 százalékos, eddig külföldi kézben lévő üzletrészt vásárolt a Magyar Posta Életbiztosító Zrt.-ben és a Magyar Posta Biztosító Zrt.-ben - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium. Ezzel 100 százalékban magyar kézbe került a vállalatcsoport, tovább növelve a hazai tulajdon arányát a biztosítási szektorban.
Az MNB vizsgálata nyomán 28,2 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Posta Életbiztosítóra, egyebek közt a belső szabályzatok hiányosságai, az informatikai biztonság, a csalásmegelőzés, a kiszervezések, a kárbejelentések rögzítése, illetve az ügyféltájékoztatás kapcsán felmerült szabálytalanságok miatt - derül ki az MNB közleményéből.
Magyar Biztosítóholding Zrt. néven új társaságot alapított nemrég a Mészáros Lőrinc és Keszthelyi Erik (címlapképünkön) tulajdonában álló Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. A hírről a legtöbbeknek a Magyar Bankholding jutott eszébe, amely három nagybank egyesítése céljából jött létre, így jogos feltételezés, hogy nagy tulajdonosi átalakulások hírnöke a biztosítási piacon a friss cégalapítás is. Megkerestük a Hungarikumot, és a kérdéseinkre adott válaszok megerősíteni látszanak ezt a feltételezést. Mint kiderült, "nincs kizárva" a CIG Pannónia biztosítóholdingba rendezésre és "kétségtelenül illeszkedne a társaság stratégiájába" az Aegonnal, az Unionnal és a Posta Biztosítóval való együttműködés is.
Hétfőn véget ér a szokásosnál hosszabb iskolai téli szünet és az igazgatási szünet is, ezért aki lemaradt volna a hírekről, annak most összefoglaljuk, milyen fontos, a pénzügyi szektort érintő események történtek az elmúlt három hétben. Az általunk 10 legfontosabbnak tartott hírt gyűjtöttük össze.
A Magyar Közlöny csütörtök éjszaka megjelent számából derült ki, hogy a délután bejelentett, Posta Biztosító állami megvásárlása, kiemelt jelentőségű tranzakciónak számít.
Az MNB vizsgálata nyomán 30 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Posta Biztosítóra, egyebek közt a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások nyilvántartási rendszere, az informatikai biztonság, a kiszervezések, a kárrendezés, illetve az ügyféltájékoztatás kapcsán felmerült hiányosságok miatt.
A Magyar Posta Zrt. csoportos élet- és balesetbiztosításra vonatkozó közbeszerzési eljárásán nyert a CIG Pannónia.
Bankkártyát bocsát ki a Posta Biztosító. A kártya a biztosító Hello nevű insurtech márkájának részeként kerül a piacra, biztosítási szolgáltatások mellett kedvező átváltási árfolyamot is ígér.
Négy nagy biztosító hozta tavaly a magyar biztosítási szektor 76 milliárd forintos nyereségének a kétharmadát, közülük továbbra is az Allianz és az Aegon a legnagyobb profitgyáros – derült ki a 2019-es éves beszámolókból. A biztosítási adó ellenére a nem-életbiztosításokon közel másfélszer annyit keresett a szektor, mint az életbiztosításokon. A díjbevételek szempontjából továbbra is az Allianz a piacvezető, az életbiztosításokban azonban a Posta Biztosító megelőzte tavaly az évtizedek óta piacvezető NN-t. Igaz, csak egy "surranópályán", az egyszeri díjas termékekkel, a korrigált adatok szerint hatalmas a holland tulajdonú biztosító fölénye.
Soha nem látott számszerű nyereséget hozott 2018 a magyar biztosítóknál, a legnagyobbak közül az Aegon kivételével mindenkinek emelkedett a profitja. A díjbevétel szempontjából az Aegon megelőzte a Groupamát, a Posta Biztosító pedig az NN-t, míg a nyereség szempontjából a Generali futott be az Allianz mögötti második helyre.
Az MNB egyebek közt vállalatirányítási, nyilvántartási, adatszolgáltatási, kiszervezési, informatikai, számviteli, ügyféltájékoztatási, panaszkezelési, illetve a biztosítási szerződési feltételeket érintő jogsértések miatt hozott intézkedéseket és rótt ki bírságot a Magyar Posta Biztosító Zrt. és a Magyar Posta Életbiztosító Zrt. társaságokra.
Lesznek olyan piacra lépő innovatív cégek, amelyek a magyar biztosítók mostani költségszintjének akár a felével is működőképesek lesznek, és a pálya szélére szoríthatják a meglévő piaci szereplőket - hangzott el a Portfolio Biztosítás 2019 konferenciájának a biztosítóvezéri panelbeszélgetésében. A lakásbiztosítások piacán "nincs baj", ezért zűrzavar helyett a bizalmat növelő Minősített Fogyasztóbarát Lakásbiztosítás megteremtését várják a biztosítók az MNB-től.
A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2019-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2018-at saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2019-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2019 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?
Sokat foglalkoztunk már a magyar biztosítók 2017-es teljesítményével (pl. itt és itt), most az MNB tegnap megjelent Aranykönyve alapján mutatjuk be Magyarország biztosítóinak sorrendjét. A bankokról tegnap írtunk.
Az exit pollok alapján.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Emellett kiemelte, hogy országa nem a fegyverek tesztpályája.
Izrael még októberben hajtott végre széleskörű támadást az ország ellen.
A stájerországi tartományi választásokon.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.